Pomáháme rozsvítit úsměvSpolečnost M.L.S. Holice se angažuje v sociální oblasti a naše energie směřuje k jednotlivcům i organizacím z olomouckého regionu.

Spolupráce s Nadací Malý Noe

Spojení Nadace Malý Noe a M.L.S. Holice oslaví letos už sedmé narozeniny. Každoročně věnujeme výtěžek ze vstupného na firemní vánoční večírek handicapovaným dětem, které žijí v sociálně slabých rodinách. Celkem jsme věnovali více než 500 000,- korun a lépe se díky našemu příspěvku žije již 15-ti dětem, letos jsme podpořili všechny handicapované děti z prostějovské školy Jistota. Pomohli jsme například k zakoupení rehabilitačního pedálového trenažéru, speciálního kočárku, počítače, tabletu, invalidního či elektrického vozíku.

Podporu dětem, které nemají v životě štěstí, rozšiřujeme i na zahraničí. Naši zaměstnanci věnují peníze na vánoční dárky, oblečení a školní potřeby dětem z dětského domova Little Noah (Malý Noe) v Mongu, v západní Zambii, který vybudovala Nadace Malý Noe v roce 2013. Západní Zambie patří k nejchudším oblastem Afriky, kde státní dětské domovy neexistují a školy jsou přeplněné. V dětském domově Little Noah žije nyní osm chlapců a tři holčičky. Děti nemají žádné příbuzné, kteří by se o ně mohli postarat. Některé z dětí živořily ve zuboženém stavu na ulici a Nadace jim doslova zachránila život. O děti se starají domorodí pěstouni a vytváří jim rodinné zázemí. Mají zajištěné i vzdělání, aby byli v dospělosti schopní zabezpečit vlastní rodinu. Děti budou odcházet z dětského domova s výučním listem a znalostmi podnikání. Nadace tak v praxi naplní přísloví: „Lépe, než rybu darovat, je naučit ji chytnout.“ Odměnou za darovanou částku jsou kromě certifikátu od Nadace Malý Noe v dopisy a obrázky od samotných dětí, pro které se naši zaměstnanci na chvíli stávají rodiči. Pomáháme rozsvítit jejich úsměv v době vánoc, kdy si každé dítě zaslouží být milované a šťastné.

Minigranty

Každoročně rozdělujeme nejméně 50 000,- Kč mezi neziskové organizace z olomouckého regionu, ve kterých působí naši zaměstnanci nebo členové jejich rodin. Úspěšně se o Minigrant ucházelo 18 neziskových organizací, mezi nimi například Junák-český skaut, Dům dětí a mládeže, Sdružení dobrovolných hasičů z Droždína nebo Štěpánova, APA VČAS, Sdružení pro rozvoj Gymnázia Olomouc-Hejčín, Sokol Křelov a Doloplazy a mnohé další. Rádi jsme přispěli na dobudování skautské klubovny, pořízení kostýmů pro mažoretky, hracího stolu do soutěže First Lego League, dopravu dětí na zahraniční koncert. Financovali jsme pádlovací veslařský trenažér nebo organizaci dobročinný koncert ve prospěch olomoucké dětské onkologické kliniky.

 

Dobročinné pečení

Na jaře pořádáme vždy těsně před Velikonocemi dobročinné pečení. Naše kolegyně napečou sladké i slané dobroty, které během jednoho dne ve firmě prodáváme. Výtěžek věnujeme některé olomoucké rodině ve finanční tísni. Pomohli jsme babičce a jejímu vnukovi, o kterého se jeho rodiče nestarají. Ocitli se v těžké situaci po té, co babička onemocněla rakovinou a nemohla dál chodit do práce. Minulý rok jsme podpořili rodinu paní Olgy, která se do České republiky přistěhovala z Ukrajiny za manželem. Ten náhle zemžel a paní zůstala na péči o dvě malé dcerky úplně sama.

2018-2022 © M.L.S. Holice, spol. s r.o. | Vyvinuto a provozováno s WhiteWolf